FAK’s ny bestyrelse!
Fly Aktive Kvinder har i aften holdt første bestyrelsesmøde og har konstitueret sig således:Formand: Camilla Lund Fjordside BräunerKasserer: Henriette HedegaardSekretær:
Læs mereFly Aktive Kvinder har i aften holdt første bestyrelsesmøde og har konstitueret sig således:Formand: Camilla Lund Fjordside BräunerKasserer: Henriette HedegaardSekretær:
Læs mereDer var noget på spil, for tre af de gæve kvinder fra den siddende bestyrelse, havde nemlig valgt på forhånd at træde ud på dagen og havde gjort det klart, at de ikke havde til hensigt at stille op igen. Deriblandt selveste For-kvinden!! Der skulle altså nye kvindekræfter til og måske også nye boller på suppen… Men om dét blev til virkelighed må DU læse dig til i referatet her i nyheden!
Læs mereGeneralforsamling i Fly Aktive Kvinder, Fredag den 12. maj kl. 19.00 i Fly Eventyrhave Vi gentager (forhåbentlig) sidste
Læs mereFredag d. 20/5-2022 i Fly Eventyrhave 1. Valg af dirigent Ole Hansen 2. Valg af referent Tenna Laursen 3. Godkendelse
Læs mereProgram: Fredag d. 1. April. Fællesspisning i Fly forsamlingshus. Menu: hjemmelavet lasagne + dessert mere info følger….. Mandag d. 18.
Læs mereFAK inviterer igen i år til Sankt Hans i Fly Eventyrhave. Vi sælger pølser og brød, kaffe, te, øl og
Læs mereAfholdes i Fly eventyrhave, med bål og Gin-smagning. Mere info følger
Læs merePåskeharen og påskekyllingen besøger Fly Eventyrhave mellem kl. 14-16, hvor de hygger med byens børn. Hvis dit barn har lyst
Læs mereFAK inviterer til fællesspisning i forsamlingshuset. Menuen er: Hjemmelavet lasagne + dessert Mere info følger
Læs mereFAK (Fly Aktive Kvinder) har haft masser af arrangementer og nye tiltag i løbet af 2021. Læs alt om det her og se også billeder!
Læs mere
You must be logged in to post a comment.